ВІЛ-терапія та медична допомога для біженців з України

Основні положення

  • У країнах Європейського Союзу люди, які рятуються від війни в Україні й отримали статус «тимчасового захисту», мають право на медичні послуги, включно з ВІЛ-терапією.
  • Багато неурядових організацій можуть допомогти українським біженцям отримати доступ до антиретровірусної терапії, засобів зниження шкоди, лікування наркотичної залежності та підтримки представників ЛГБТ+.
  • На цій сторінці інформація надана по кожній країні окремо.

Ця сторінка також доступна англійською мовою.

Зараз на сторінці розміщена інформація про біженців, які перебувають в Україні, Албанії, Андоррі, Вірменії, Австрії, Білорусі, Бельгії, Боснії та Герцеговині, Болгарії, Хорватії, Чехії, Данії, Естонії, Фінляндії, Франції, Грузії, Німеччині, Гібралтарі, Греції , Угорщині, Ісландії, Ірландії, Ізраїлі, Італії, Косово, Латвії, Ліхтенштейні, Литві, Люксембурзі, Молдові, Монако, Чорногорії, Нідерландах, Північній Македонії, Норвегії, Польщі, Португалії, Румунії, Росії, Сан-Марино, Сербії, Словаччині, Словенії, Іспанії, Швеції, Швейцарії, Туреччині, Об’єднаному Королівстві, на Мальті та Кіпрі. Якщо у вас є інформація про відповідні послуги у вашій країні, зверніться до info@nam.org.uk.

Деякі довідкові інформаційні ресурси про життя з ВІЛ та лікування ВІЛ-інфекції також доступні українською та російською мовами.

Онлайн-допомога для біженців у всіх країнах

Неурядові українські, регіональні та міжнародні організації у співпраці з державними установами України організували дистанційну службу для надання допомоги українським біженцям у всьому світі задля отримання антиретровірусної, протитуберкульозної терапії та лікування від гепатиту, а також у наданні порад і консультацій онлайн від українських практикуючих лікарів у сфері ВІЛ. Інформація про «HELPnow» (Допомога зараз) доступна за цим посиланням. Запити можна надсилати через Телеграм, електронну пошту, Інстаграм або Фейсбук.

На сайті Help24, створеному МБФ «Альянс громадського здоров’я», лікар-інфекціоніст Тетяна Кириченко може надати людям, які живуть з ВІЛ, безкоштовні онлайн-консультації щодо перебігу хвороб українською та російською мовами. Доступні безкоштовні онлайн-консультації й інших лікарів (у тому числі наркологів і психологів загальної практики).

Для отримання консультації та допомоги у лікуванні ВІЛ-інфекції можна зв’язатися з відповідними україномовними спеціалістами через веб-сайт aware.hiv Ukraine.

У відповідь на кризу веб-сайт European Test Finder (надається перелік послуг по всій Європі з тестування на ВІЛ, вірусні гепатити та інфекції, що передаються статевим шляхом) розширює свої можливості, щоб надати детальну інформацію про заклади, які пропонують лікування ВІЛ, опіоїдну замісну терапію, тестування на туберкульоз та лікування туберкульозу. На даний момент рівень охоплення по кожній країні відрізняється. Сайт European Test Finder доступний більшістю європейських мов, включаючи українську та російську.

Міжнародна коаліція з готовності до лікування (ITPCru) може допомогти з лікуванням і тестуванням на ВІЛ у Східній Європі та Центральній Азії. З ними можна зв’язатися за допомогою електронної пошти.

Допомога з ВІЛ в Україні

Препарати антиретровірусної терапії продовжують надходити в Україну через Польщу, і більшість лікувальних закладів все ще працюють. Щоб забезпечити доступ до лікування для тих внутрішньо переміщених в Україні осіб, які потребують АРТ або опіоїдної замісної терапії, Міністерство охорони здоров’я України налагодило співпрацю з місцевими лікарнями та неурядовими організаціями, такими як «Альянс громадського здоров’я» та «100% ЖИТТЯ». Це стосується тих осіб, хто втратив свої документи та/або хто раніше отримував лікування у приватних медичних закладах. Створено україномовні «гарячі лінії» для надання в Україні консультацій людям з ВІЛ та туберкульозом, вірусними гепатитами, наркозалежністю та тим особам, хто перебуває на опіоїдній замісній терапії. На сторінці «100% ЖИТТЯ» у Facebook ви також знайдете набагато більше інформації українською мовою.

Науково-медичний центр «Астар» у Львові надає біженцям антиретровірусні препарати та послуги з ДКП та тестування на ВІЛ.

Допомога з ВІЛ в Албанії

Лікування ВІЛ-інфекції та інші медичні послуги доступні безкоштовно для людей, які тікають від війни в Україні. Люди, які прибувають до Албанії з України, повинні зареєструватися для отримання тимчасового захисту, який надає право на притулок протягом одного року.

В Албанії є одна ВІЛ-клініка, яка обслуговує всю країну, і розташована вона в університетському лікарняному центрі «Мати Тереза» в м.Тирана. Контактні дані доступні в Мережі ECEE українською та англійською мовами. Контакти медичних служб з лікування туберкульозу можна знайти на сайті European Test Finder українською, російською, албанською, англійською та іншими мовами.

Веб-сайт Treatment4Ukraine надає інформацію англійською та українською мовами про права людей, які рятуються від війни, та про доступ до медичних послуг, зокрема щодо ВІЛ, гепатиту, туберкульозу та опіодної замісної терапії.

Албанська асоціація людей, які живуть з ВІЛ та СНІДом, – неурядова організація, яка розташована в Тирані. ЇЇ працівники можуть надати підтримку в доступі до лікування та інших послуг. З ними можна зв’язатися за телефоном +355 692481657 або електронною поштою hoxhajolimbi@gmail.com чи alb_org_plwha@yahoo.com.

Aksion Plus – громадська організація, яка має в країні шість центрів безкоштовної видачі метадону. Організація також може надати консультацію та підтримку людям, які вживають наркотики. З організацією можна зв’язатися за телефоном +355696178959 або електронною поштою gencaxionp@gmail.com.

На сайті УВКБ ООН Албанія є загальна інформація англійською та українською мовами для біженців, включаючи контакти для надання корисних послуг.

Допомога з ВІЛ в Андоррі

Веб-сайт Treatment4Ukraine надає інформацію англійською та українською мовами про права людей, які тікають від війни, та про доступ до медичних послуг, зокрема щодо ВІЛ, гепатиту, туберкульозу та опіоїдної замісної терапії.

Допомога з ВІЛ у Вірменії

Люди, які рятуються від війни в Україні, можуть подати клопотання на отримання притулку у Вірменії. Шукачі притулку та біженці мають право на безкоштовний доступ до невідкладної допомоги, включаючи лікування ВІЛ. На веб-сайті УВКБ ООН Вірменія ви знайдете більше інформації англійською, вірменською, арабською та перською мовами.

Контактні дані надавачів медичних послуг з ВІЛ доступні в Мережі ECEE англійською та українською мовами. Люди, які живуть з ВІЛ, та ЛГБТ+ повинні звернутися за допомогою до НУО «Нове покоління» – вони можуть підтримати у процесі надання притулку, а також перенаправити вас для отримання послуг у зв’язку із ВІЛ та за психосоціальною допомогою. Зв’язатися з ними можна за телефонами +374 60 378989 або +374 60 408989, з 10.00 до 21.00, або написати на електронну пошту sergeigabrielian@gmail.com або asahakyan.ngngo@gmail.com. Персонал організації розмовляє вірменською, російською та англійською мовами.

Допомога з ВІЛ в Австрії

Люди, які рятуються від війни в Україні, мають в країні доступ до лікування ВІЛ та інших медичних послуг. Уся первинна медична допомога безкоштовна, як і та, вторинна медична допомога, що надається в некомерційних амбулаторіях і лікарнях.

Контактні дані для отримання медичних послуг з ВІЛ доступні в Мережі ECEE українською та англійською мовами. Austria AIDS Hilfe надала список центрів лікування ВІЛ у Відні українською, німецькою та англійською мовами. Контактні дані медичних служб для лікування туберкульозу доступні на сайті European Test Finder українською, російською, німецькою, англійською та іншими мовами.

Веб-сайт Treatment4Ukraine надає інформацію англійською та українською мовами про права людей, які тікають від війни, та про доступ до медичних послуг, зокрема щодо ВІЛ, гепатиту, туберкульозу та опіоїдної замісної терапії.

Austria AIDS Hilfe – це неурядова організація, яка у власному Центрі у Відні або по телефону надає консультації та підтримує людей, які живуть з ВІЛ. Більше інформації для біженців можна знайти на їхньому сайті українською, російською, німецькою, англійською та французькою мовами. «Гаряча лінія» організації англійською або німецькою мовою працює за телефоном +43 1 59937. Щоб скористатися, в разі потреби, послугами перекладача з української або російської мови, просто напишіть на адресу office@aids-hilfe-wien.at. З вами зв’яжуться і домовляться про зустріч.

Консультаційний центр з питань наркозалежності CIRCLE може надати підтримку в доступі до послуг зниження шкоди та опіоїдної замісної терапії. На їхньому веб-сайті можна знайти додаткову інформацію та контактні дані німецькою мовою.

Загальну інформацію про українських біженців в Австрії можна отримати в Агентстві ООН у справах біженців та в уряді Австрії німецькою та англійською мовами. Громадська організація Integrationshaus має на своєму сайті загальну інформацію для українських біженців у Відні німецькою, українською, російською та англійською мовами.

Допомога з ВІЛ в Білорусі

Наявність і доступність медичних послуг в Білорусі залежить від імміграційного статусу. Для іноземних громадян, які лише тимчасово перебувають у Білорусі, медичне обслуговування, включаючи лікування ВІЛ, має оплачуватися через страховий поліс або власними коштами. Якщо вам надано статус біженця, ви можете отримати безкоштовне медичне обслуговування, включаючи лікування ВІЛ. Це ж стосується громадян України, які проживають у Донецькій чи Луганській областях не менше року та претендують на отримання посвідки на тимчасове чи постійне проживання.

Щоб отримати додаткову інформацію та підтримку в доступі до лікування, зверніться до неурядових організацій «Позитивний рух» і «Люди ПЛЮС», які допомагають людям, що живуть з ВІЛ в Білорусі, в тому числі біженцям і мігрантам. Вони також можуть запропонувати консультації та підтримку рівних.

На веб-сайті УВКБ ООН Білорусь також є загальна інформація про те, куди звернутися за допомогою та як подати заяву на надання притулку.

Допомога з ВІЛ в Бельгії

Лікування ВІЛ-інфекції та інші медичні послуги доступні людям, які полишають Україну через війну. Ті, кому надано статус тимчасового захисту, можуть отримати безкоштовне державне медичне обслуговування, включно з антиретровірусною терапією. Тут є додаткова інформація про медичну допомогу фламандською, французькою та голландською мовами (частина інформації надається українською та російською мовами).

Веб-сайт Treatment4Ukraine надає інформацію англійською та українською мовами про права людей, які тікають від війни, та про доступ до медичних послуг, зокрема щодо ВІЛ, гепатиту, туберкульозу та опіоїдної замісної терапії.

Список установ з лікування туберкульозу вказаний на сайті European Test Finder  бельгійською, українською, російською, французькою, англійською та іншими мовами.

Платформа профілактики СНІДу (Plateforme Prevention Sida) – громадська організація, яка надає підтримку людям, які живуть з ВІЛ. Організація Exaequo пропонує підтримку геям, бісексуалам та іншим чоловікам, які практикують секс з чоловіками, включаючи допомогу в лікуванні ВІЛ або у ДКП.

Уряд Бельгії створив веб-сайт, на якому українським біженцям надається інформація з низки питань, зокрема щодо проживання, юридичних консультацій та психосоціальної підтримки. Інформація надається кількома мовами, зокрема українською та російською.

Допомога з ВІЛ в Боснії та Герцеговині

Веб-сайт Treatment4Ukraine надає інформацію англійською та українською мовами про права людей, які тікають від війни, та про доступ до медичних послуг, зокрема щодо ВІЛ, гепатиту, туберкульозу та опіоїдної замісної терапії.

Допомога з ВІЛ в Болгарії

В країні доступні медичні послуги, включно з лікуванням ВІЛ-інфекції, для людей, які тікають від війни в Україні. Особи зі статусом тимчасового захисту можуть отримати безкоштовні послуги, зокрема з антиретровірусної терапії. Тут уряд Болгарії надає більше інформації українською, російською, болгарською та англійською мовами, а також пропонує перелік центрів лікування ВІЛ та туберкульозу. Контактні дані медичних ВІЛ-сервісних установ також доступні на сторінці Мережі ECEE англійською та українською мовами.

Організація Checkpoint Sofia пропонує підтримку українським біженцям по всій країні. ЇЇ працівники, використовуючи англійську та російську мови, можуть надавати послуги з тестування на ВІЛ та перенаправляти для лікування, психологічної підтримки, а також для консультації (англійською мовою) у лікарів-інфекціоністів та гінекологів. Організація Single Step Foundation по всій країні також може запропонувати підтримку людям, які живуть з ВІЛ, та ЛГБТ+.

Метадон доступний безкоштовно для людей із статусом тимчасового захисту, але не бупренорфін. Управління психічного здоров’я та профілактики наркозалежності відповідає за надання опіоїдної замісної терапії. Для отримання додаткової консультації щодо доступу до послуг, краще звернутися до однієї із зазначених вище неурядових організацій або зв’язатися з урядовою «гарячою лінією» для українських біженців за номером (02) 9055555 або (+380) 322465075.

Веб-сайт Treatment4Ukraine надає інформацію англійською та українською мовами про права людей, які тікають від війни, та про доступ до медичних послуг, зокрема щодо ВІЛ, гепатиту, туберкульозу та опіоїдної замісної терапії.

На урядовому сайті можна знайти більш загальну інформацію для українських біженців, зокрема перелік неурядових організацій, які надають підтримку біженцям у різних регіонах.

Допомога з ВІЛ в Хорватії

Медичні послуги доступні людям, які полишають Україну через війну. Особи, яким надано статус тимчасового захисту, можуть отримати безкоштовну державну медичну допомогу, включно з лікуванням ВІЛ-інфекції.

У Хорватії існує лише один центр лікування ВІЛ та гепатиту – Університетська лікарня інфекційних хвороб «Д-р Фран Міхалєвич» в Загребі. Додаткова інформація є на їх сайті хорватською мовою. Контактні дані також доступні на сайті Мережі ECEE англійською та українською мовами.

Веб-сайт Treatment4Ukraine надає інформацію англійською та українською мовами про права людей, які тікають від війни, та про доступ до медичних послуг, зокрема щодо ВІЛ, гепатиту, туберкульозу та опіоїдної замісної терапії.

ISKORAK – це громадська організація, яка підтримує ЛГБТ+ та людей, які живуть з ВІЛ. Організація може допомогти в лікуванні, консультуванні та юридичній допомозі. В організації можуть допомогти у своєму центрі в Загребі особисто, по телефону (+385 91 2444 666) або через електронну пошту info@iskorak.hr.

В Хорватії доступні опіоїдна замісна терапія та інші послуги зі зменшення шкоди. FLIGHT у Загребі, Terra у Рієці та Асоціація HELP у Спліті – неурядові організації, які надають підтримку людям, які вживають наркотики. Вони можуть допомогти з доступом до послуг із зменшення шкоди.

Уряд Хорватії створив веб-сайт із інформацією хорватською та українською мовами про правову, медичну та соціальну допомогу біженцям з України. На сайті є інформація про те, як подати заявку на статус тимчасового захисту. Більш загальну інформацію для біженців можна також знайти на сайті УВКБ ООН Хорватія.

Хорватський Червоний Хрест координує надання послуг та підтримку українських біженців. Тут є інформація українською мовою про місця отримання їх допомоги.

Хорватський юридичний центр також підготував брошуру з інструкціями українською та російською мовами щодо подання заявки на тимчасовий захист. Ви можете отримати додаткову юридичну інформацію на їх веб-сайті (хорватською мовою) або зателефонувавши на цілодобову гарячу лінію (+385 91 23 555 22). Юридична консультація також надається за номером телефону 01/ 4854 934 або електронною поштою hpc@hpc.hr.

Допомога з ВІЛ на Кіпрі

Біженцям з Україні надається лікування ВІЛ-інфекції та інші медичні послуги. Ті, кому надано статус тимчасового захисту, можуть отримати безкоштовну медичну допомогу, включаючи антиретровірусну терапію.

Веб-сайт Treatment4Ukraine надає інформацію англійською та українською мовами про права людей, які тікають від війни, та про доступ до медичних послуг, зокрема щодо ВІЛ, гепатиту, туберкульозу та опіоїдної замісної терапії.

AIDS Solidarity Movement – неурядова кіпрська організація, яка є головною установою, що працює з людьми, які живуть з ВІЛ або мають ризик зараження. Ця організація може надати доступ до лікування та догляду, а також і до психологічних консультацій. Їхній персонал розмовляє грецькою, турецькою та англійською мовами.

Основні види опіоїдної замісної терапії на Кіпрі доступні з використанням субоксону (бупренорфін + налоксон). Метадон використовується лише для детоксикації. По всій країні існує п’ять програм лікування. Для отримання додаткової інформації та для направлення на лікування зв’яжіться з Христосом Красідісом з  організації Cyprus AIDS Solidarity Movement по телефону +357 95 100 625 або через електронну пошту christos@asmCyprus.org.

Більш загальну інформацію для біженців з України можна знайти англійською мовою на веб-сайті УВКБ ООН Кіпр, зокрема про те, як подати клопотання на отримання статусу тимчасового захисту. Рада у справах біженців Кіпру пропонує загальну підтримку новоприбулим. Контактні дані Ради доступні на їхньому веб-сайті.

Допомога з ВІЛ в Чехії

Біженцям з України доступні медичні послуги, в тому числі з лікування ВІЛ-інфекції. Контактні дані спеціалізованих на лікуванні ВІЛ медичних організацій доступні на сайті Мережі ECEE англійською та українською мовами. Контактні дані також можна знайти на сайті Tadyted, українською, російською, чеською, англійською та іншими мовами.

Чеське товариство допомоги в лікування СНІД (Česká společnost AIDS pomoc) - неурядова організація, яка надає інформацію українською та чеською мовами про те, як українські біженці можуть отримати в Чехії допомогу у зв’язку з ВІЛ.

Додаткова інформація, в тому числі відомості щодо програм зниження шкоди та замісної терапії для лікування опіоїдної залежності, доступна на сайті Євразійської асоціації зниження шкоди англійською мовою. Перелік послуги з лікування ВІЛ та опіоїдної замісної терапії можна також знайти на сайті European Test Finder українською, російською, чеською, англійською та іншими мовами.

Веб-сайт Treatment4Ukraine надає інформацію англійською та українською мовами про права людей, які тікають від війни, та про доступ до медичних послуг, зокрема щодо ВІЛ, гепатиту, туберкульозу та опіоїдної замісної терапії.

Про іншу корисну інформацію для біженців від чеського уряду можна дізнатися (тут і тут) українською, чеською та російською мовами.

Допомога з ВІЛ в Данії

Люди, які тікають від війни в Україні, мають доступ до лікування ВІЛ-інфекції та інших видів медичної допомоги. Органи охорони здоров’я Данії розробили інформаційні матеріали про доступ до послуг охорони здоров’я у країні. Є PDF-версії документа з найважливішою інформацією українською, російською та англійською мовами. В документі пояснюється, що при наданні посвідки на проживання (яку повинні отримати всі українські біженці) призначається лікар первинної ланки, до якого українські біженці повинні звернутися для отримання первинної медичної допомоги або направлення у лікарню. Виняток становить невідкладна медична допомога, при якій слід телефонувати за номером 1-1-2.

Для біженців без документів Данський Червоний Хрест надає послуги в медичних закладах міст Копенгаген, Оденсе та Орхус. Додаткова інформація доступна англійською та датською мовами на веб-сайті.

Головною данською неурядовою організацією, яка працює з людьми, які живуть з ВІЛ, є Aidsfondet. Її співробітники можуть допомогти інформацією про те, як українські біженці можуть отримати доступ до лікування та тестування на ВІЛ. Телефонну «гарячу лінію» для українських біженців відкрито з понеділка по п’ятницю, з 10:00 до 14:00, за номером +45 33 91 11 19.

Про контактні дані протитуберкульозних медичних служб можна дізнатися на сайті European Test Finder українською, російською, датською, англійською та іншими мовами.

Веб-сайт Treatment4Ukraine надає інформацію англійською та українською мовами про права людей, які тікають від війни, та про доступ до медичних послуг, зокрема щодо ВІЛ, гепатиту, туберкульозу та опіоїдної замісної терапії.

Допомога з ВІЛ в Естонії

Невідкладна медична допомога, у тому числі антиретровірусна терапія, надається безкоштовно для тих, хто тікає від війни в Україні. Контактні дані медичних служб, які спеціалізуються на ВІЛ, доступні на сайті Мережі ECEE англійською та українською мовами.

Естонська мережа людей, які живуть з ВІЛ (Eesti HIV-Positiivsete Võrgustik) – неурядова організація, яка на своєму веб-сайті надає інформацію про підтримку українських біженців естонською, російською та англійською мовами.

Контактні дані установ, які надають послуги з лікування гепатиту і туберкульозу, а також з опіоїдної замісної терапії, доступні на сайті European Test Finder українською, російською, естонською та іншими мовами.

Замісна терапія на основі метадону доступна в Естонії безкоштовно, тоді як замісна терапія на основі бупренорфіну (Subutex, Suboxone) є платною. Додаткову інформацію про послуги зі зменшення шкоди, а також відомості про загальну підтримку біженців можна отримати в Євразійській асоціації зниження шкоди англійською мовою.

Веб-сайт Treatment4Ukraine надає інформацію англійською та українською мовами про права людей, які тікають від війни, та про доступ до медичних послуг, зокрема щодо ВІЛ, гепатиту, туберкульозу та опіоїдної замісної терапії.

ЛГБТ+

На веб-сайті Естонської ЛГБТ-асоціації розміщена інформація для ЛГБТ-біженців з України естонською, російською та англійською мовами.

Загальна інформація на підтримку біженців

Іншу корисну інформацію для біженців можна отримати від уряду Естонії українською, естонською, російською та англійською мовами тут.

Допомога з ВІЛ у Фінляндії

Медичні послуги у Фінляндії надаються безкоштовно через центри прийому для людей, які полишають Україну і мають статус тимчасового захисту. Більше інформації про доступ до медичної допомоги від уряду Фінляндії можна знайти тут українською, російською, фінською та англійською мовами.

Лікування та догляд для людей, які живуть з ВІЛ, надаються безкоштовно, хоча процес отримання тимчасового захисту може затягнути час на отримання доступу, тому важливо організувати це якомога швидше. Щоб отримати допомогу у доступі до послуг у зв’язку з ВІЛ, зверніться до організації Positiiviset ry HivFinland, яка може безпосередньо надати підтримку та сприяти в перенаправленні. На їхньому веб-сайті розміщена додаткова інформація та контактні дані, і вони надають консультації через власну «гарячу лінію» фінською, російською, англійською та шведською мовами.

Веб-сайт Treatment4Ukraine надає інформацію англійською та українською мовами про права людей, які тікають від війни, та про доступ до медичних послуг, зокрема щодо ВІЛ, гепатиту, туберкульозу та опіоїдної замісної терапії.

Імміграційна служба Фінляндії надає також загальну інформацію для українських біженців українською, фінською, англійською та шведською мовами.

Допомога з ВІЛ у Франції

Медичні послуги доступні для втікачів від війни в Україні, які мають статус тимчасового захисту. Усі пов’язані з ВІЛ послуги з догляду та ліки, які відпускаються в лікарняних аптеках, є безкоштовними. Більше інформації про доступ до медичної допомоги від уряду Франції надаються французькою та українською мовами.

Контактні дані медичних служб з ВІЛ та гепатиту, а також неурядових організацій, доступні французькою мовою на веб-сайті Sida Info Service або за телефоном «гарячої лінії» (0800 840 800). Контакти медичних служб з питань туберкульозу доступні на сайті European Test Finder українською, російською, французькою, англійською та іншими мовами.

Веб-сайт Treatment4Ukraine надає інформацію англійською та українською мовами про права людей, які тікають від війни, та про доступ до медичних послуг, зокрема щодо ВІЛ, гепатиту, туберкульозу та опіоїдної замісної терапії.

Підтримку біженцям, які живуть з ВІЛ, можуть надати такі неурядові організації, як AIDES (зв'язатися зі Стефаном Вернхесом, svernhes@aides.org, тел. +33 6 66 87 56 10), Coalition PLUS (зв'язатися з Річардом Странц, rstranz@coalitionplus.org, тел. +33 7 82 03 78 67) і Médecins du Monde (15 Boulevard de Picpus, 75012 Paris).

Допомога з ВІЛ у Грузії

Громадяни України, які прибули до Грузії з 1 лютого по 15 квітня 2022 року, мають право на безкоштовний доступ до деяких медичних послуг, зокрема лікування і догляду у зв’язку із ВІЛ-інфекцією. Контактні дані надавачів медичних послуг щодо ВІЛ доступні на сайті Мережи ECEE англійською та українською мовами. Контакти медичних служб з лікування туберкульозу доступні на сайті European Test Finder українською, російською, грузинською, англійською та іншими мовами.

Грузинська мережа зменшення шкоди є неурядовою організацією, яка може надати підтримку в доступі до лікування ВІЛ, послуг зі зменшення шкоди та опіоїдної замісної терапії. Контактні дані доступні на їхньому веб-сайті грузинською та англійською мовами. Неурядова організація Real People Real Vision також може, особисто або по телефону, запропонувати підтримку в доступі до лікування ВІЛ та інші види допомоги у зв’язку з ВІЛ. В організацію можна зателефонувати за номером 995555255580.

Додаткова інформація для людей, які прибувають з України, доступна на веб-сайті УВКБ ООН Грузія англійською мовою. Додаткова інформація про допомогу також доступна на веб-сайті Dopomoga Georgia українською, грузинською та англійською мовами.

Допомога з ВІЛ у Німеччині

Медичні послуги доступні для біженців з України на тих самих підставах, що й для інших шукачів притулку. Сюди входить безкоштовний доступ до антиретровірусної терапії та опіоїдної замісної терапії. Найпростіший спосіб отримати допомогу у зв’язку із ВІЛ, туберкульозом, гепатитом та наркозалежністю – звернутися до центру підтримки СНІДу, який зможе направити вас до відповідної служби. Адреси та контактні дані можна знайти на веб-сайті каталогу Kompass німецькою та англійською мовами.

Контактні дані центрів лікування ВІЛ також можна знайти на веб-сайті Dagnä, використовуючи поштовий індекс або назву міста, у якому ви перебуваєте. Контакти медичних служб з лікування гепатитів доступні на сайті European Test Finder українською, російською, німецькою, англійською та іншими мовами.

Веб-сайт Treatment4Ukraine надає інформацію англійською та українською мовами про права людей, які тікають від війни, та про доступ до медичних послуг, зокрема щодо ВІЛ, гепатиту, туберкульозу та опіоїдної замісної терапії.

На сторінці BerLUN у Facebook також знаходиться інформація російською мовою для надання консультації і підтримки. BerLUN — це група підтримки російськомовних споживачів наркотиків, які живуть у Берліні.

Громадська організація Deutsche Aids-Hilfe зібрала на своєму веб-сайті величезний обсяг загальної інформації для біженців з України українською, німецькою та російською мовами, а також інформацію для окремих груп, таких як ЛГБТ+ та секс-працівниці(ки).

German Telekom пропонує безкоштовні SIM-картки, дзвінки та текстові повідомлення на українські номери, а також роумінг.

Допомога з ВІЛ в Гібралтарі

Веб-сайт Treatment4Ukraine надає інформацію англійською та українською мовами про права людей, які тікають від війни, та про доступ до медичних послуг, зокрема щодо ВІЛ, гепатиту, туберкульозу та опіоїдної замісної терапії.

Допомога з ВІЛ в Греції

Вимушені переселенці з України отримують безкоштовний доступ до національної системи охорони здоров’я Греції, включаючи лікування ВІЛ та опіоїдну замісну терапію. Повний список центрів лікування ВІЛ у Греції доступний англійською мовою тут.

Щоб мати доступ до послуг, спочатку потрібно отримати реєстраційний номер соціального страхування (відомий у Греції як AMKA). Якщо у вас ще немає АМКА або ви очікуєте на видачу цього номеру, доступ до медичних послуг можна отримати за паспортом або виданим поліцією документом.

Веб-сайт Treatment4Ukraine надає інформацію англійською та українською мовами про права людей, які тікають від війни, та про доступ до медичних послуг, зокрема щодо ВІЛ, гепатиту, туберкульозу та опіоїдної замісної терапії.

Громадська організація Positive Life заснувала новий центр підтримки мігрантів, біженців та шукачів притулку. Її співробітники можуть сприяти доступу до медичних послуг, включаючи подання заявки на отримання реєстраційного номеру соціального страхування. Їхній центр розташований в Афінах по вулиці Pittaki 4 (цокольний поверх) і відкритий з вівторка по суботу, з 12.00 до 16.00. З ними також можна зв’язатися за номером телефону (+30) 2103243133 або за допомогою електронної пошти info@refcheckpoint.gr.

Допомога з ВІЛ в Угорщині

В Угорщині особи зі статусом тимчасового захисту мають право на отримання безкоштовних медичних послуг, у тому числі на лікування ВІЛ. Ті, хто не отримав статусу тимчасового захисту, все одно можуть звертатися до центрів допомоги з питань ВІЛ для обговорення можливих варіантів лікування, а Національний фонд охорони здоров'я країни узгодить можливість безкоштовного надання антиретровірусної терапії.

Контактні дані установ, які надають медичні послуги у зв’язку із ВІЛ доступні на сайті Мережі ECEE англійською та українською мовами. Контакти служб, які надають медичні послуги у зв’язку з ВІЛ, туберкульозом та опіоїдною замісною терапією доступні на сайті European Test Finder українською, російською, угорською, англійською та іншими мовами. Додаткова інформація про отримання послуг стосовно ВІЛ-інфекції, програм зниження шкоди, включаючи замісну терапію, доступна англійською мовою на сайті Євразійської асоціації зниження шкоди.

Веб-сайт Treatment4Ukraine надає інформацію англійською та українською мовами про права людей, які тікають від війни, та про доступ до медичних послуг, зокрема щодо ВІЛ, гепатиту, туберкульозу та опіоїдної замісної терапії.

Більшість лікарів не розмовляють російською чи українською мовою, проте для отримання медичних послуг надається допомога перекладачів (перелік також є на сайті Євразійської асоціації зниження шкоди).

ЛГБТ+

Організація «Будапешт Прайд» надає допомогу ЛГБТ-біженцям з України в отриманні тимчасового притулку. В «Будапешт Прайд» можна отримати додаткову інформацію та контактні дані на сайті угорською та англійською мовами.

Загальна інформація на підтримку біженців

Загальна інформація для біженців та посилання на інші джерела підтримки надаються на сайті Угорського гельсінського комітету українською, російською, угорською та англійською мовами.

Допомога з ВІЛ в Ісландії

Лікування ВІЛ-інфекції та інші медичні послуги надаються безоплатно людям, які втікають від війни в Україні та записалися на отримання колективного захисту. Тут є додаткова інформація українською, англійською та ісландською мовами від уряду Ісландії про подачу заявки на колективний захист.

Щоб отримати медичні послуги, вам слід звернутися до приймального центру за адресою Egilsgata 3 у Рейк’явіку і записатися на прийом до лікаря. HIV Iceland – неурядова організація, яка надає підтримку людям, які живуть з ВІЛ. В організації можуть порадити, де отримати лікування, психосоціальну підтримку та інший догляд.

Центр для біженців Flottafólk створений спеціально для українців. На їх веб-сайті є інформація та корисні посилання на послуги кількома мовами, зокрема українською та російською. Там також можуть надати загальні консультації та підтримку у власних двох центрах, які розташовані в Рейк’явіку.

Веб-сайт Treatment4Ukraine надає інформацію англійською та українською мовами про права людей, які тікають від війни, та про доступ до медичних послуг, зокрема щодо ВІЛ, гепатиту, туберкульозу та опіоїдної замісної терапії.

Допомога з ВІЛ в Ірландії

Для людей, які рятуються від війни в Україні, доступні медичні послуги, зокрема ліки, рецепти, тести та догляд у зв’язку з ВІЛ-інфекцією. Більше інформації про доступ до медичної допомоги від уряду Ірландії можна знайти українською, російською та англійською мовами тут.

Неурядова організація HIV Ireland надає інформацію англійською мовою про постановку на облік у зв’язку із ВІЛ в лікарні Ірландії, а також контактні дані лікарень. З організацією HIV Ireland також можна зв’язатися за номером +353 1 873 3799.

Контакти медичних служб з лікування гепатитів доступні на сайті European Test Finder українською, російською, англійською та іншими мовами. Контактні дані організацій з надання послуг зі зменшення шкоди та опіоїдної замісної терапії доступні на сайті Drugs.ie англійською мовою.

Веб-сайт Treatment4Ukraine надає інформацію англійською та українською мовами про права людей, які тікають від війни, та про доступ до медичних послуг, зокрема щодо ВІЛ, гепатиту, туберкульозу та опіоїдної замісної терапії.

Допомога з ВІЛ в Ізраїлі

Біженці з України, які є євреями або мають право на громадянство Ізраїлю, можуть отримати безкоштовне медичне обслуговування, в тому числі лікування ВІЛ, через один із чотирьох планів медичного страхування в країні. Для біженців, які не мають права на медичне страхування, невідкладна медична допомога доступна безкоштовно через клініки Terem (це навряд чи включатиме лікування ВІЛ, але у ВІЛ-клініках можуть бути безкоштовними деякі антиретровірусні препарати, надані в якості пожертви).

The Israeli AIDS Task Force — це неурядова організація, яка може налагодити контакт із ВІЛ-клініками та, можливо, допоможе знайти російськомовного лікаря. Щоб зв’язатися з ними, ви можете надіслати електронний лист на ws@aidsisrael.org.il або повідомлення у WhatsApp на номер +972 54-320-0077.

Організація The Israeli AIDS Task Force також може надати підтримку щодо доступу до послуг із зменшення шкоди. Програми з обміну голок доступні в Тель-Авіві, Ашдоді, Беер-Шеві та Єрусалимі. Метадон доступний лише в державних клініках Ізраїлю; тут є більше інформації (англійською) про критерії доступу до метадону. Невелика кількість приватних клінік за окрему плату надає бупренорфін.

Контакти медичних служб з лікування туберкульозу доступні на сайті European Test Finder українською, російською, англійською та іншими мовами.

На веб-сайті УВКБ ООН Ізраїль доступна загальна інформація російською, івритом та англійською мовами для біженців, включаючи контакти для надання корисних послуг.

Допомога з ВІЛ в Італії

Людям, які тікають від війни в Україні надаються безкоштовні медичні послуги, включно з лікуванням ВІЛ та з опіоїдною замісною терапією.

Міністерство внутрішніх справ підготувало інформацію українською, італійською та англійською мовами для українців, які прибувають до Італії. Якщо ви приїхали без посвідчення особи, ви можете отримати допомогу в українському посольстві. В Італії ви повинні зареєструватися у місцевій префектурі (тут надані інструкції італійською, українською, російською та англійською мовами).

Після реєстрації ви зможете отримати доступ до лікування ВІЛ-інфекції у місцевому лікувальному центрі, перелік яких наведено тут італійською та англійською мовами. Для проходження лікування необхідно пред’явити посвідчення особи та паспорт. Однак невідкладна медична допомога надається всім, включно з емігрантами без документів, тому, якщо у вас немає документів або ви ще не зареєстровані, ви все одно повинні отримати лікування ВІЛ. Більше інформації про медичні послуги для іноземців можна знайти тут англійською та іншими мовами.

Італійська ліга боротьби зі СНІДом (The Italian League for Fighting AIDS) – неурядова організація з представництвами по всій Італії. В цій організації можуть допомогти з лікуванням ВІЛ, консультуванням і налагоджуванням зв’язку зі службами зменшення шкоди. Є й інші організації, які  підтримують людей, які живуть з ВІЛ – Asa Milano та Milano Checkpoint у Мілані, ANLAIDS у Лігурії, NADIR у Римі, Checkpoint Bergamo у Бергамо та Checkpoint Ancona в Анконі.

Після реєстрації в місцевій префектурі ви також можете отримати опіоїдну замісну терапію. Список постачальників за регіонами доступний тут італійською мовою. Додаткову інформацію про послуги зі зменшення шкоди, а також про загальну підтримку біженців, можна отримати англійською мовою в Євразійській асоціації зменшення шкоди.

Контактні дані інфекційних центрів для тестування та лікування ВІЛ, гепатиту та ІПСШ доступні тут італійською та англійською мовами. Контакти медичних служб з лікування гепатиту та туберкульозу доступні на сайті European Test Finder українською, російською, італійською, англійською та іншими мовами.

Веб-сайт Treatment4Ukraine надає інформацію англійською та українською мовами про права людей, які тікають від війни, та про доступ до медичних послуг, зокрема щодо ВІЛ, гепатиту, туберкульозу та опіоїдної замісної терапії.

Міланська асоціація адвокатів пропонує безкоштовну юридичну підтримку українським біженцям у рамках ініціативи Lawyers4Ukraine. На веб-сайті УВКБ ООН Італія є додаткова інформація для біженців, які прибувають до Італії.

Допомога з ВІЛ в Косово

Веб-сайт Treatment4Ukraine надає інформацію англійською та українською мовами про права людей, які тікають від війни, та про доступ до медичних послуг, зокрема щодо ВІЛ, гепатиту, туберкульозу та опіоїдної замісної терапії.

Допомога з ВІЛ в Латвії

Люди, які тікають від війни в Україні, мають право на ті ж самі безкоштовні медичні послуги, які доступні для жителів Латвії, включаючи антиретровірусну терапію. Лікування ВІЛ здійснюється в Інфекційному центрі Латвії. Контакти медичних служб з лікування туберкульозу доступні на сайті European Test Finder українською, російською, латиською, англійською та іншими мовами.

Веб-сайт Treatment4Ukraine надає інформацію англійською та українською мовами про права людей, які тікають від війни, та про доступ до медичних послуг, зокрема щодо ВІЛ, гепатиту, туберкульозу та опіоїдної замісної терапії.

Громадська організація Dia+Logs надає послуги зі зменшення шкоди та підтримки людей, які живуть з ВІЛ. На їхньому веб-сайті вказані додаткові джерела з отримання допомоги та контактні дані латиською, російською та англійською мовами.

Громадська організація «Я хочу допомогти біженцям» (Gribu palīdzēt bēgļiem) створила веб-сайт «З України в Латвію», який надає загальну інформацію для біженців з України українською, російською, латвійською та англійською мовами.

Тут і тут розміщена додаткова інформація від уряду Латвії українською, латвійською та англійською мовами про медичну та психологічну підтримку українських біженців.

Допомога з ВІЛ в Ліхтенштейні

Веб-сайт Treatment4Ukraine надає інформацію англійською та українською мовами про права людей, які тікають від війни, та про доступ до медичних послуг, зокрема щодо ВІЛ, гепатиту, туберкульозу та опіоїдної замісної терапії.

Допомога з ВІЛ у Литві

Особам, які тікають від війни в Україні, доступні медичні послуги, зокрема антиретровірусна терапія. Контактні дані медичних служб у зв’язку з ВІЛ доступні на сайті Мережа ECEE англійською та українською мовами. Контакти медичних служб з лікування туберкульозу доступні на сайті European Test Finder українською, російською, литовською, англійською та іншими мовами.

Веб-сайт Treatment4Ukraine надає інформацію англійською та українською мовами про права людей, які тікають від війни, та про доступ до медичних послуг, зокрема щодо ВІЛ, гепатиту, туберкульозу та опіоїдної замісної терапії.

Demetra і RIGRA є неурядовими організаціями. Вони можуть надати підтримку в доступі до лікування ВІЛ, туберкульозу та гепатиту, а також зниження шкоди та опіоїдної замісної терапії.

Додаткову інформацію про послуги зі зниження шкоди, поряд із загальною підтримкою біженців, можна отримати в Євразійській асоціації зниження шкоди англійською мовою.

Громадська організація «Дапамога» координує загальну підтримку біженців з України, включно з наданням невідкладної допомоги та розміщення. Щоб подати заявку на допомогу від цієї організації, заповніть цю форму (російською мовою).

Люди, які тікають з України, також можуть подати заявку на екстрене житло через #StrongTogether (#StiprūsKartu) українською, литовською та англійською мовами.

Допомога з ВІЛ у Люксембурзі

Веб-сайт Treatment4Ukraine надає інформацію англійською та українською мовами про права людей, які тікають від війни, та про доступ до медичних послуг, зокрема щодо ВІЛ, гепатиту, туберкульозу та опіоїдної замісної терапії.

Допомога з ВІЛ на Мальті

На Мальті особи з тимчасовим захистом мають право на безкоштовні медичні послуги, включаючи лікування ВІЛ. Інформація про подання клопотання на отримання тимчасового захисту надається англійською мовою тут.

Більшість послуг з ВІЛ доступні в лікарні Mater Dei у Мсіді. HIV Malta – неурядова організація, яка може допомогти з лікуванням.

На Мальті є опіоїдна підтримуюча терапія. Для отримання метадонового лікування, вам треба спочатку зареєструватися в амбулаторному відділенні для лікування споживачів наркотиків у лікарні Святого Луки в Г’Мангії та пройти співбесіду з домашнім лікарем. Контактний телефон амбулаторії - +356 23885300.

Веб-сайт Treatment4Ukraine надає інформацію англійською та українською мовами про права людей, які тікають від війни, та про доступ до медичних послуг, зокрема щодо ВІЛ, гепатиту, туберкульозу та опіоїдної замісної терапії.

Український громадський кризовий центр надає загальну підтримку людям, які прибувають на Мальту з України. В центрі створена цілодобова гаряча лінія, на яку можна зателефонувати за номером +356 99204051. Тут вказано більше інформації про їх послуги.

Перелік інших неурядових організацій, які надають підтримку біженцям, доступний тут англійською мовою (його також можна завантажити іншими мовами, наприклад французькою та арабською, на цій сторінці – перейдіть до інформаційного аркуша 21).

Мальтійська рада у справах біженців надає тут корисну інформацію та оновлення щодо ситуації для громадян України на Мальті (переважно англійською).

Допомога з ВІЛ в Молдові

Медичні послуги доступні, переважно безкоштовні, для біженців з України. Особам, які потребують антиретровірусної, протитуберкульозної терапії, лікування від гепатиту або замісної підтримуючої терапії для хворих з опіоїдною залежністю, слід звертатися до неурядової організації «Позитивна Ініціатива», яка зможе посприяти в отриманні доступу до таких послуг. Контактні дані медичних ВІЛ-сервісних установ також доступні на сайті Мережі ECEE англійською та українською мовами. Детальна інформація про медичні послуги у зв’язку з ВІЛ та туберкульозом також доступна на сайті European Test Finder українською, російською, румунською, англійською та іншими мовами.

Додаткова інформація, разом з відомостями про спеціалізовані щодо ВІЛ послуги та програми зниження шкоди, доступна англійською мовою на сайті Євразійської асоціації зниження шкоди.

Веб-сайт Treatment4Ukraine надає інформацію англійською та українською мовами про права людей, які тікають від війни, та про доступ до медичних послуг, зокрема щодо ВІЛ, гепатиту, туберкульозу та опіоїдної замісної терапії.

ЛГБТ+

Неурядова організація «ГЕНДЕРДОК-M» має на своєму сайті (українською, російською та румунською мовами) інформацію про підтримку ЛГБТ-біженців з України.

Загальна інформація на підтримку біженців

Уряд Молдови створив сайт «Допомога», який надає загальну інформацію російською мовою для біженців з України.

Допомога з ВІЛ в Монако

Веб-сайт Treatment4Ukraine надає інформацію англійською та українською мовами про права людей, які тікають від війни, та про доступ до медичних послуг, зокрема щодо ВІЛ, гепатиту, туберкульозу та опіоїдної замісної терапії.

Допомога з ВІЛ в Чорногорії

Українці, які тікають від війни, можуть отримати тимчасовий захист, що включає доступ до безкоштовного медичного обслуговування, зокрема антиретровірусної терапії. Контактні дані організацій, які надають медичні послуги з ВІЛ, доступні на сайті Мережи ECEE англійською та українською мовами.

На веб-сайті УВКБ ООН Чорногорія англійською мовою доступна загальна інформація для біженців з України, включно з тим, як подати клопотання на отримання тимчасового захисту.

Організація Juventas надає підтримку людям, які вживають наркотики, працівницям(кам) секс-бізнесу, ЛГБТ+ та всім соціально незахищеним верствам населення. Вони можуть надавати послуги зі зменшення шкоди та підтримки в доступі до медичної допомоги. Їм можна зателефонувати за номером 38220624628 або надіслати електронний лист на адресу info@juventas.me. НУО Cazas та ВІЛ-фонд Чорногорії (Montenegro HIV Foundation) надають психосоціальну підтримку людям, які живуть з ВІЛ, споживачам наркотиків та іншим маргіналізованим групам.

Веб-сайт Treatment4Ukraine надає інформацію англійською та українською мовами про права людей, які тікають від війни, та про доступ до медичних послуг, зокрема щодо ВІЛ, гепатиту, туберкульозу та опіоїдної замісної терапії. Контакти медичних служб з лікування туберкульозу доступні на сайті European Test Finder українською, російською, сербською, албанською, боснійською, хорватською, англійською та іншими мовами.

Допомога з ВІЛ в Нідерландах

Для тих, хто тікає від війни в Україні, доступні медичні послуги, зокрема й антиретровірусна терапія.

Біженці з України можуть вільно подорожувати до Нідерландів і протягом 90 днів залишатися в країні без посвідки на проживання. В рамках тимчасової урядової схеми всі біженці, які тікають від війни, отримують право на прийом, охорону здоров’я, право на працю та освіту дітей. Біженці повинні встати на облік в муніципалітеті місцевої ради (gemeente), щоб зареєструватися в Базі даних персональних записів (BRP). Медичне страхування в Нідерландах отримає той, хто офіційно зареєструвався як біженець. Невідкладна допомога завжди надається безкоштовно, навіть якщо ви ще не зареєстровані. Додаткову інформацію про охорону здоров’я в Нідерландах можна отримати на сайті Zorgverzekeringslign кількома мовами, включаючи українську, російську та англійську.

Наприклад, загальну допомогу біженцям з пошуком житла та охорони здоров’я можна знайти англійською чи українською мовами на веб-сайті Нідерландської ради у справах біженців та по телефону (+31 203007000). До інших ресурсів з інформацією українською та іншими мовами входять Takecarebnb, RefugeeHelp та Червоний Хрест. Біженці можуть цілодобово надсилати в Червоний Хрест (голосові) повідомлення через WhatsApp за номером +31 648158053 українською, російською або англійською мовами. Волонтер відповість однією з цих мов. Приймальні при місцевих радах у всіх містах Нідерландів працюють центри екстреної допомоги, які пропонують місця для ночівлі для кожного біженця з України: подробиці дивіться на сайті Служби імміграції та натуралізації.

Ініціатива aware.hivUkraine допомагає людям, які тікають від війни, отримати пряму консультацію спеціаліста з ВІЛ-інфекції та медичну допомогу. Заповніть контактну форму на веб-сайті aware.hiv для переходу за посиланням до україномовного та англомовного фахівця з питань ВІЛ-інфекції.

Контактні дані 24 офіційних центрів лікування ВІЛ у Нідерландах можна знайти на веб-сайті з моніторингу ВІЛ англійською та голландською мовами. Щоб отримати допомогу з ВІЛ можна звернутися до цих центрів безпосередньо.

Контакти медичних служб з лікування туберкульозу доступні на сайті European Test Finder українською, російською, голландською, англійською та іншими мовами.

Веб-сайт Treatment4Ukraine надає інформацію англійською та українською мовами про права людей, які тікають від війни, та про доступ до медичних послуг, зокрема щодо ВІЛ, гепатиту, туберкульозу та опіоїдної замісної терапії.

Нідерландська федерація пацієнтів з ВІЛ (Hiv Vereniging) надає у країні інформацію та забезпечує підтримку всім людям, які живуть з ВІЛ. Інформація про медичну допомогу доступна голландською мовою. Біженці можуть поставити запитання україномовним та російськомовним волонтерам, отримати допомогу з направленням до центру лікування ВІЛ та отримати консультації «рівний-рівному».

Допомога з ВІЛ в Північній Македонії

Веб-сайт Treatment4Ukraine надає інформацію англійською та українською мовами про права людей, які тікають від війни, та про доступ до медичних послуг, зокрема щодо ВІЛ, гепатиту, туберкульозу та опіоїдної замісної терапії.

Допомога з ВІЛ в Норвегії

Медичні послуги в країні доступні для людей, які втекли від війни в Україні, хоча рішення про оплату залежить від імміграційного статусу. Тут можна знайти більше інформації від норвезького уряду українською, російською, англійською та норвезькою мовами про доступ до медичних послуг для біженців та шукачів притулку.

Послуги з лікування та догляду у зв’язку з ВІЛ безкоштовні для всіх, хто живе з ВІЛ у Норвегії, незалежно від імміграційного статусу. Неурядова організація HIV Norway (HIVNorge) може надати підтримку та допомогу людям, які живуть з ВІЛ, та належать до груп ризику зараження ВІЛ, включаючи споживачів наркотиків і ЛГБТ+. Головний офіс організації знаходиться в Осло, але вони можуть надавати консультації людям по всій Норвегії. Зв’язатися з організацією можна за телефоном 21 31 45 80 або за допомогою електронної пошти. Люди, які живуть з ВІЛ можуть отримати підтримку в Осло від організацій Aksept і Helseutvalget.

Контактні дані медичних установ, які надають послуги з лікування туберкульозу, доступні на сайті European Test Finder українською, російською, норвезькою, англійською та іншими мовами.

Веб-сайт Treatment4Ukraine надає інформацію англійською та українською мовами про права людей, які тікають від війни, та про доступ до медичних послуг, зокрема щодо ВІЛ, гепатиту, туберкульозу та опіоїдної замісної терапії.

На веб-сайті Норвезького управління імміграції англійською та норвезькою мовами можна знайти загальну інформацію для українців, які перебувають у Норвегії чи планують туди приїхати (деякі розділи доступні також українською та російською мовами).

Допомога з ВІЛ в Польщі

Медичні послуги, включаючи лікування і догляд у зв’язку з ВІЛ-інфекцією, доступні для осіб, які рятуються від військових дій в Україні, на тій самій підставі, що й польські громадяни, хоча для цього необхідно надати український паспорт або виданий на польському кордоні документ, що підтверджує статус біженця. Не потрібно платити за ліки, аналізи чи консультації медичних фахівців.

Контактні дані спеціалізованих на ВІЛ медичних організацій доступні на сайті Мережі ECEE англійською та українською мовами, або польською мовою на сайті Національного Центру боротьби зі СНІДом. Контакти медичних служб з лікування ВІЛ, гепатиту та туберкульозу доступні на сайті European Test Finder українською, російською, польською, англійською та іншими мовами.

Веб-сайт Treatment4Ukraine надає інформацію англійською та українською мовами про права людей, які тікають від війни, та про доступ до медичних послуг, зокрема щодо ВІЛ, гепатиту, туберкульозу та опіоїдної замісної терапії.

Фонд соціальної освіти є неурядовою організацією. Фондом надається психологічна, соціальна та юридична підтримка українських біженців, які живуть із ВІЛ, а також на своєму сайті він надає інформацію українською мовою щодо способів отримання медичних послуг у зв’язку з ВІЛ у Польщі.

Додаткова інформація, в тому числі інформація про програми зниження шкоди та замісної терапії для хворих на опіоїдну залежність, доступна на сайті Євразійської асоціації зниження шкоди англійською мовою. На сайті Національного бюро з протидії наркозалежності польською мовою опубліковано список пунктів замісної терапії у Польщі, а також надається телефон гарячої лінії з обслуговуванням українською та російською мовами для людей з наркотичною чи алкогольною залежністю.

ЛГБТ+

Організація «Лямбда Варшава» організувала групу психологічної підтримки для ЛГБТ+ з України, яка проводиться українською, польською та російською мовами.

Загальна інформація на підтримку біженців

Польський уряд створив веб-сайт польською та українською мовами з інформацією про правову, медичну та соціальну допомогу біженцям з України. Польський Національний фонд охорони здоров'я на своєму сайті надає додаткову інформацію польською та українською мовами про доступ до послуг охорони здоров'я у Польщі для осіб, які прибувають з України.

Доступ до психологічної підтримки для біженців можна отримати на сайті Польського міграційного форуму (українською, російською та іншими мовами) та на сайті Фонду  «Ocalenie» (польською, англійською та російською мовами).

Група Кордон - консорціум польських НУО, які надають підтримку біженцям з України. На своєму сайті група зібрала багато корисної інформації для українських біженців, які перебувають у Польщі.

Фонд «Наш вибір» – неурядова організація. Фонд надає польською та українською мовами інформацію для українських біженців про правову та соціальну допомогу на своєму сайті та по телефону «гарячої лінії».

Допомога з ВІЛ в Португалії

Люди, які тікають від війни в Україні, мають доступ до медичних послуг. Незалежно від правового статусу лікування ВІЛ та гепатиту доступне безкоштовно для всіх мігрантів, які живуть з ВІЛ у Португалії. Особи, яким надано статус тимчасового захисту, також можуть безкоштовно отримати інші державні медичні послуги.

Щоб отримати допомогу в доступі до медичних послуг, серед іншого, українські громадяни в Португалії можуть звернутися до чотирьох Національних центрів підтримки інтеграції мігрантів (CNAIM) у Порту, Лісабоні, Бежі та Алгарве (контактні дані вказані на цій сторінці нижче), або до одного із 140 Місцевих центрів підтримки інтеграції мігрантів (CLAIM). Крім того, ви можете звернутися до місцевого медичного центру по допомогу в лікуванні ВІЛ. Консультації щодо ВІЛ зазвичай проводяться в місцевій лікарні, а АРВ-препарати відпускають у лікарняній аптеці.

Grupo de Ativistas em Tratamento (GAT) — неурядова організація в Лісабоні. ЇЇ співробітники підготували листівку українською мовою з додатковою інформацією для українських біженців, які живуть з ВІЛ у Португалії. В цій організації можуть допомогти з лікуванням ВІЛ, консультаціями та послугами зі зменшення шкоди. Організація Associação Existências надає подібні послуги в Коїмбрі.

Контакти медичних служб з лікування гепатиту та туберкульозу, а також опіоїдної замісної терапії, доступні на сайті European Test Finder українською, російською, португальською, англійською та іншими мовами.

Веб-сайт Treatment4Ukraine надає інформацію англійською та українською мовами про права людей, які тікають від війни, та про доступ до медичних послуг, зокрема щодо ВІЛ, гепатиту, туберкульозу та опіоїдної замісної терапії.

На сайті уряду Португалії доступна загальна інформація англійською і португальською мовами для українців, які прибувають до Португалії. В цій інформації пояснюється, як подати заяву на тимчасовий захист. Більше інформації українською, англійською та португальською мовами також міститься на ще одному урядовому сайті - «Португалія для України».

Допомога з ВІЛ в Румунії

Люди, які рятуються від війни в Україні, отримують медичні послуги, в тому числі лікування ВІЛ-інфекції. Контактні дані медичних служб з лікування ВІЛ доступні на сайті Мережі ECEE англійською та українською мовами. Детальну інформацію про медичні послуги з лікування ВІЛ та туберкульозу також можна отримати на сайті European Test Finder українською, російською, румунською, англійською та іншими мовами. Для отримання лікування ВІЛ необхідно пред'явити посвідчення особи або паспорт.

Веб-сайт Treatment4Ukraine надає інформацію англійською та українською мовами про права людей, які тікають від війни, та про доступ до медичних послуг, зокрема щодо ВІЛ, гепатиту, туберкульозу та опіоїдної замісної терапії.

Румунська СНІД асоціація (ARAS), Національний союз людей, які постраждали від ВІЛ/СНІД, та Sens Positiv (контакт: Аліна Думітріу +40744682225, alina.dumitriu@gmail.com) - неурядові організації, які надають підтримку людям, які живуть з ВІЛ. Румунська СНІД Асоціація також сприяє в доступі до протитуберкульозної допомоги та програм зниження шкоди.

Додаткова інформація, в тому числі відомості про програми зниження шкоди та замісної терапії для хворих, які страждають на опіоїдну залежність, доступна на сайті Євразійської асоціації зниження шкоди англійською мовою.

ЛГБТ+

Асоціація «ACCEPT» надає екстрену допомогу ЛГБТ-біженцям з України, включаючи тимчасовий притулок, юридичну та психологічну допомогу. Зв'язатися з Асоціацією можна за телефоном +40 770 613 630 (румунською та англійською мовами) або електронною поштою help@acceptromania.ro (англійською, румунською або українською мовами).

Загальна інформація на підтримку біженців

Організація «Допомога» надає загальну інформацію для біженців з України румунською, українською, англійською та російською мовами.

Мережа клінічних центрів «REGINA MARIA» пропонує безкоштовне первинне медичне обслуговування всім біженцям з України, включаючи психологічну підтримку румунською та англійською мовами (вони сподіваються, що найближчим часом вони зможуть запропонувати послуги українською та російською мовами).

Допомога з ВІЛ у Росії

У Росії існує низка неурядових організацій, які надають підтримку біженцям, що живуть з ВІЛ, незалежно від їхньої національності та місця перебування.

Фонд «Кроки» надає медичні консультації по телефону «гарячої лінії» російською мовою. Цей фонд також може надати підтримку біженцям та іммігрантам, які живуть з ВІЛ, безпосередньо у своєму центрі в Москві (відкритий з 14:00 до 19:30 у будні).

Організація Life4me.plus може допомогти біженцям, які живуть з ВІЛ, отримати ліки в Росії. З ними можна зв’язатися російською, українською, англійською та іншими мовами через електронну пошту, Facebook, Instagram або Telegram.

Коаліція з готовності до лікування (ITPCru) може надати підтримку в доступі до послуг лікування та тестування на ВІЛ. З ними можна зв’язатися за допомогою електронної пошти.

Організація «Пацієнтський Контроль» може допомогти українським біженцям отримати антиретровірусні препарати та пройти тестування. З ними можна зв'язатися через їхній веб-сайт (російською мовою) або електронною поштою.

Організація «Нове життя 96» надає інформаційну підтримку за телефонами 8(800)5506841 та 8(343)2692009 російською мовою.

Центр «Ти не один» у Воронежі та Фонд гуманітарної дії у Санкт-Петербурзі надають допомогу біженцям в отриманні доступу до послуг у зв’язку із ВІЛ, туберкульозом, гепатитом та наркотичною залежністю.

У своїх центрах у Москві та Санкт-Петербурзі, а також дистанційно, підтримку бездомним людям та особам, які перебувають у важких соціальних та правових умовах, надає благодійна організація «Нічліжка». З організацією можна зв'язатися, відвідавши її сайт (російською мовою).

ЛГБТ+

Благодійний фонд «Сфера» надає соціально-правову підтримку ЛГБТ+ з України, які потрапили в складну ситуацію і перебувають як у Російській Федерації, так і на суміжних з нею територіях. З фондом можна зв'язатись через їх сайт (російською мовою).

Антон Рагузін, який працює на базі організації «Центр Т», надає безкоштовні онлайн-консультації для трансгендерних та небінарних осіб з України.

Загальна інформація на підтримку біженців

Комітет «Громадянське сприяння» надає підтримку біженцям з України у своєму московському центрі. Докладніша інформація доступна на сайті комітету російською, англійською та французькою мовами.

Організація «Тонг Жахоні» надає правову підтримку мігрантам у всій Росії. З організацією можна зв'язатися через сторінку у Фейсбуці.

Допомога з ВІЛ у Сан-Марино

Веб-сайт Treatment4Ukraine надає інформацію англійською та українською мовами про права людей, які тікають від війни, та про доступ до медичних послуг, зокрема щодо ВІЛ, гепатиту, туберкульозу та опіоїдної замісної терапії.

Допомога з ВІЛ у Сербії

Лікування ВІЛ-інфекції та інші медичні послуги доступні людям, які тікають від війни в Україні та мають статус тимчасового захисту. Тут можна знайти більше інформації англійською мовою від УВКБ ООН Сербія щодо подання заявки на тимчасовий захист.

За інформацією про лікування ВІЛ звертайтеся до Асоціації ВЕСЕЛКА (Asocijacija DUGA). Ця громадська організація підтримує людей, які живуть з ВІЛ. В ній також можуть надавати психосоціальні консультації та іншу підтримку.

Асоціація Prevent надає послуги зі зменшення шкоди людям, які вживають наркотики, та пов’язаним із ними групам, зокрема працівникам секс-бізнесу. Вони можуть порадити, де отримати доступ до опіоїдної терапії. Майте на увазі, що метадон доступний лише в деяких містах, і вас можуть помістити в чергу на очікування, перш ніж ви зможете отримати доступ до лікування.

Веб-сайт Treatment4Ukraine надає інформацію англійською та українською мовами про права людей, які тікають від війни, та про доступ до медичних послуг, зокрема щодо ВІЛ, гепатиту, туберкульозу та опіоїдної замісної терапії.

На сайті УВКБ ООН Сербія міститься додаткова загальна інформація англійською мовою для біженців, включаючи посилання на корисні послуги. Крім того, Сербський комісаріат у справах біженців та міграції створив офіційну телефонну лінію (+ 381 064 828 3171) та електронну пошту (kirsteam.ukraine@kirs.gov.rs) для надання інформації та ресурсів людям, які прибувають до Сербії з України.

Допомога з ВІЛ у Словаччині

Лікування ВІЛ та інші медичні послуги доступні людям, які тікають від війни в Україні. Контактні дані медичних установ, які надають послуги у зв’язку з ВІЛ, доступні на сайті Мережі ECEE англійською та українською мовами. Контактні дані надавачів послуг з лікування ВІЛ, опіоїдної замісної терапії, тестування та лікування туберкульозу доступні на сайті European Test Finder українською, російською, словацькою та іншими мовами.

Додаткову інформацію, включаючи відомості щодо надавачів послуг зі зниження шкоди та опіоїдної замісної терапії, можна отримати англійською мовою на сайті Євразійської асоціації зниження шкоди.

Веб-сайт Treatment4Ukraine надає інформацію англійською та українською мовами про права людей, які тікають від війни, та про доступ до медичних послуг, зокрема щодо ВІЛ, гепатиту, туберкульозу та опіоїдної замісної терапії.

Неурядова організація Odyseus надає допомогу біженцям у доступі до лікування ВІЛ-інфекції та наркозалежності.

На їхньому веб-сайті, який координується Лігою з прав людини та Mareena, міститься практична інформація для біженців з України словацькою, українською та англійською мовами. На веб-сайті Словацького міграційного інформаційного центру можна також знайти відомості англійською та українською мовами.

Допомога з ВІЛ у Словенії

Безкоштовні медичні послуги, включаючи антиретровірусну терапію, доступні для біженців з України, які мають статус тимчасового захисту в Словенії.

Веб-сайт Treatment4Ukraine надає інформацію англійською та українською мовами про права людей, які тікають від війни, та про доступ до медичних послуг, зокрема щодо ВІЛ, гепатиту, туберкульозу та опіоїдної замісної терапії.

У Словенії громадська організація LEGEBITRA може надати підтримку людям, які рятуються від військових дій в Україні і які потребують лікування ВІЛ, гормональну терапію та/або опіоїдну замісну терапію. Додаткові дані про їхні послуги та контактну інформацію можна знайти на їхньому веб-сайті словенською мовою.

PLUSHIVISTI — це група самодопомоги у Любляні та Маріборі для геїв, які живуть з ВІЛ. Ця група також може надати допомогу в доступі до лікування ВІЛ, гепатиту та ІПСШ – контактні дані розміщені на їхньому веб-сайті.

Неурядова організація STIGMA надає послуги зі зниження шкоди через свої центри та мобільні аутрич-групи в Любляні. Додаткову інформацію та контактні відомості можна знайти словенською та англійською мовами на їхньому веб-сайті.

Тут є загальна інформація від уряду Словенії для біженців з України, українською та англійською мовами.

Допомога з ВІЛ в Іспанії

Люди, які рятуються від війни в Україні, отримують лікування ВІЛ та інші медичні послуги. Біженці, яким надано статус тимчасового захисту, можуть отримати безкоштовне державне медичне обслуговування, включно з антиретровірусною терапією. Тут УВКБ ООН Іспанія кількома мовами, зокрема українською, іспанською та англійською, додатково інформує про медичні послуги.

По всій Іспанії працюють численні неурядові організації з підтримки у зв’язку із ВІЛ. Вони можуть допомагати в лікуванні ВІЛ, консультуванні та налагодженні зв’язків зі службами зменшення шкоди, і всі вони дружні до ЛГБТ. Серед них AVACOS (Валенсія), Apoyo Positivo (Мадрид і Малага), SOMOS LGBT+ (Арагон), Asociación Concordia Marbella (Марбелья) і Асоціація Балеарських островів для боротьби зі СНІДом (Мальорка та Ібіца). Також для мешканців Мальорки та Балеарських островів працює інформаційна лінія з питань СНІД для консультації людей, які живуть з ВІЛ. Номер 0900 204 2040 працює з понеділка по п’ятницю, з 14:00 до 22:00, і консультації надаються англійською та іспанською мовами.

Контакти медичних служб з лікування гепатитів доступні на сайті European Test Finder українською, російською, іспанською, англійською та іншими мовами.

Веб-сайт Treatment4Ukraine надає інформацію англійською та українською мовами про права людей, які тікають від війни, та про доступ до медичних послуг, зокрема щодо ВІЛ, гепатиту, туберкульозу та опіоїдної замісної терапії.

Уряд Іспанії створив цілодобову лінію довіри - (+34) 91 047 44 44 - для осіб, які переїхали з України внаслідок конфлікту. Інформаційна служба доступна українською та іспанською мовами. Додаткову загальну інформацію для біженців з України, які перебувають в Іспанії, можна знайти на веб-сайті УВКБ ООН Іспанія кількома мовами, зокрема українською, іспанською та англійською.

Допомога з ВІЛ в Швеції

Людям, які тікають від війни в Україні, надається безкоштовна невідкладна медична допомога, зокрема лікування ВІЛ, туберкульозу та гепатиту. У деяких регіонах пропонується медична допомога українським біженцям на тій самій основі, що й громадянам Швеції, хоча такі можливості є не скрізь. Доступ до лікування ВІЛ здійснюється у спеціалізованих на ВІЛ поліклініках у державних лікарнях по всій Швеції – якщо вам потрібна підтримка у пошуку клініки або отриманні допомоги, зверніться до неурядової організації Posithiva Gruppen. Під час відвідування державної клініки ви маєте право запросити перекладача, а персонал зазвичай розмовляє англійською та шведською мовами.

Для людей, які живуть з ВІЛ-інфекцією, клініки часто надають консультації, якщо це необхідно, а в Posithiva Gruppen і Noaks Ark такі люди можуть отримати іншу соціальну підтримку. Обидві організації мають місцеві філії по всій Швеції.

Доступ до опіоїдної замісної терапії (у Швеції носить назву LARO) може бути складнішим, ніж лікування ВІЛ або туберкульозу. Якщо ви отримуєте постійне лікування та потребуєте повторне отримання рецепту, найкраще звернутися до найближчого центру невідкладної допомоги для людей, які вживають наркотики (так званий Beroendeakuten), і вони можуть направити вас до потрібної клініки (яка може відрізнятися в залежності від регіону). Ці центри також можуть допомогти вам отримати голки і шприці. Контактні дані центрів опіоїдної замісної терапії також можна знайти на сайті European Test Finder українською, російською, шведською, англійською та іншими мовами. Test Finder також надає інформацію про медичні послуги з лікування гепатиту.

Веб-сайт Treatment4Ukraine надає інформацію англійською та українською мовами про права людей, які тікають від війни, та про доступ до медичних послуг, зокрема щодо ВІЛ, гепатиту, туберкульозу та опіоїдної замісної терапії.

Шведський центр права біженців є неурядовою організацією. Він пропонує перелік поширених запитань щодо імміграційного статусу українців у Швеції українською, російською та багатьма іншими мовами. У шведському уряді також є додаткова інформація для українських біженців англійською та шведською мовами.

Допомога з ВІЛ у Швейцарії

Федеральна рада Швейцарії надає людям, які рятуються від війни в Україні, статус тимчасового захисту, який включає медичне страхування. На практиці це означає, що ви можете отримати безкоштовний доступ до медичних послуг у Швейцарії, але лише після того, як ви подали клопотання та отримали статус тимчасового захисту. Однак, якщо вам потрібна негайна медична допомога і ви не маєте такого статусу чи медичного страхування, державні органи такі витрати мають відшкодувати.

Швейцарська федерація боротьби зі СНІДом виконує роль спільної структури для неурядових організацій, що підтримують людей, які живуть з ВІЛ. На своєму веб-сайті вони розмістили інформацію українською, російською, англійською, німецькою, французькою та італійською мовами для людей, які прибувають до Швейцарії з України. Ця інформація включає відомості про те, де ви можете отримати доступ до підтримки та лікування від ВІЛ, гепатиту, туберкульозу та наркозалежності.

Контактні дані медичних установ з лікування гепатиту і туберкульозу доступні на сайті European Test Finder українською, російською, німецькою, французькою, італійською, англійською та іншими мовами.

Веб-сайт Treatment4Ukraine надає інформацію англійською та українською мовами про права людей, які тікають від війни, та про доступ до медичних послуг, зокрема щодо ВІЛ, гепатиту, туберкульозу та опіоїдної замісної терапії.

На сайті Державного секретаріату з питань міграції знаходиться більш загальна інформація для українських біженців українською, російською та англійською мовами. Швейцарська рада у справах біженців також надала додаткові рекомендації на своєму веб-сайті українською, російською та англійською мовами.

Допомога з ВІЛ в Туреччині

Доступ до лікування ВІЛ у Туреччині є складним, і за лікування, можливо, доведеться платити. Веб-сайт Treatment4Ukraine надає інформацію англійською та українською мовами про права людей, які тікають від війни, та про доступ до медичних послуг, зокрема щодо ВІЛ, гепатиту, туберкульозу та опіоїдної замісної терапії.

Асоціація «Позитивне життя» — це неурядова організація, яка надає нестигматизуючу та конфіденційну підтримку людям, які живуть з ВІЛ у Туреччині. В асоціації можуть допомогти з доступом до антиретровірусної терапії, а також в отриманні консультацій та юридичних порад. Більше інформації про послуги для людей, які тікають від війни в Україні, та контактні дані ви знайдете англійською, українською і турецькою мовами тут.

Організація ASAM надає юридичні консультації та підтримку біженцям у Туреччині. На їхньому веб-сайті є контактні дані турецькою мовою щодо їх офісів по всій країні.

Допомога з ВІЛ в Об’єднаному Королівстві

Усі медичні послуги, включно з антиретровірусною терапією, безкоштовно надаються біженцям з України через Національну службу здоров’я. Деяку інформацію про користування медичними послугами можна отримати українською мовою в Національному цільовому фонді для боротьби зі СНІДом. Для пошуку найближчої лікарні з лікування  ВІЛ можна скористатися пошуковою системою NAM (англійською мовою). Terrence Higgins Trust – це неурядова організація, яка через свою «гарячу лінію» THT Direct надає консультації та підтримку людям, які живуть з ВІЛ. Вони можуть допомогти у пошуку найближчої лікарні та перенаправити до служби місцевої підтримки.

На веб-сайті FRANK можна знайти детальну інформацію про послуги з питань вживання  наркотиків, у тому числі про надання опіоїдної замісної терапії. Використовуючи свій поштовий індекс або назву міста, у якому ви перебуваєте, на веб-сайті We Are With You є також можливість знайти інформацію про те, де можна отримати доступ до безкоштовного налоксону, голок та шприців. Ці послуги також безкоштовні.

Веб-сайт Treatment4Ukraine надає інформацію англійською та українською мовами про права людей, які тікають від війни, та про доступ до медичних послуг, зокрема щодо ВІЛ, гепатиту, туберкульозу та опіоїдної замісної терапії.

Британський Червоний Хрест надає в Об’єднаному Королівстві підтримку біженцям з України, включаючи психологічну та юридичну допомогу. На своєму веб-сайті вони мають додаткову інформацію та поради англійською, українською та російською мовами. Мережа організацій в підтримку прав мігрантів надає правову інформацію англійською, українською та російською мовами.

Слова вдячності

Ця сторінка постійно оновлюється. Якщо у вас є додаткова інформація або пропозиції щодо покращення цієї сторінки, будь ласка, надсилайте повідомлення на info@nam.org.uk.

Дякуємо всім, хто надав інформацію, а саме доктору Хазал Албайрак-Учак, Сильвії Бомонт, доктору Санджая Бхагані, Сесілі Бом Кахамі, Леллі Космо, доктору Ендрю Хіллу, Анастасії Хоменюк, Карін Лейн, доктору Гіоту Луріду, професору Жан-Мішелю Моліні, Огужан Нух, доктору Ніні Райз, доктору Касперу Роккс, доктору Любі Тау, доктору Марті Васильєвій, Жоелі Верлюйтен і доктору Аннемарі Венсінг.

Ми дякуємо українській благодійній організації «100% ЖИТТЯ» за український переклад, а Станіславу Казікіну за переклад російською мовою. БО «100% ЖИТТЯ» розпочала краудфандингову кампанію для людей, які живуть з ВІЛ і потребують допомогу в Україні: https://network.org.ua/donate-en

Updated 19 July 2022

  • Up vote 2
  • Down vote 0